Znáte mini orchideje? Udělají velkou parádu, ale pěstování není med
Dům,  Okrasná zahrada

Znáte mini orchideje? Udělají velkou parádu, ale pěstování není med

Orchideje jistě nemusíme dlouho představovat. Jedná se o pokojové rostliny, které se velice často darují k narozeninám nebo se pořizují lidem, jež jdeme po dlouhé době navštívit. Orchideje se díky své kráse staly opravdu velice, velice oblíbené, bohužel mnozí lidé si je domů přinést nemohou, i kdyby chtěli. Jsou totiž poměrně vysoké a bohaté a ne všichni mají na tento typ květiny místo. Pro ty, kteří nemají na tradičně velkou orchidej místo, máme řešení. Existují totiž mini orchideje, které jsou dokonce krásnější a roztomilejší než jejich velké sestry.

Mini orchideje jsou v současné době hitem na trhu s květinami. Nepotřebují velké květináče, nezaberou moc místa a udělají stejně velkou parádu, jako jejich velká dvojčata. Co se však neliší, je náročnost pěstování. Ani mini orchideje není snadné pěstovat a ne každý si na pěstování orchidejí trumfne.

Než přejdeme k samotnému pěstování, doporučujeme zavítat do pražské botanické zahrady, kde uvidíte nespočetné množství orchidejí. Mnozí lidé se právě zde s mini orchidejemi setkali poprvé. Miniaturních druhů se zde totiž nachází opravdu mnoho, jednotlivé druhy se však od ostatních mini druhů liší tak, že to ani lidské oko nerozpozná.

Jak pěstovat mini orchideje?

Jak již bylo zmíněno, pěstování není med. Milují teplé a světlé stanoviště, ale nemají v lásce přímé sluneční záření, které by je hned mohlo spálit. Pokojová teplota je vyhovující, nemusíte kvůli nim více topit nebo naopak mrznout. Miluj vlhký vzduch, proto pokud vlhký vzduch v domácnosti nemáte, občas je pokropte (ale jen listy!).

Co se týče substrátu, orchideje potřebují svůj vlastní substrát, který je určený jen jim. Ten ovšem na trhu najdete. Až orchideje přesadíte do substrátu, který potřebují, nedovolte, aby substrát vyschl. Stejně jako u velkých orchidejí, i u mini orchidejí platí to, že se květina ponoří do vody, z níž se zanedlouho vyjme. Květina se napije, nesmí ve vodě stát!

Jako druhy mini orchidejí se nejčastěji pěstují?

Mezi nejčastěji pěstovanými mini orchidejemi najdeme například cymbidiums, oncidium nebo také cattleya či dendrobiums.

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *