Znáte migrénovník? Bylinka spasí nejen nejednu ženu
Bylinková zahrada

Znáte migrénovník? Bylinka spasí nejen nejednu ženu

Zejména ženy trpí minimálně jeden den v měsíci migrénou. Jedná se o nepříjemnou bolest hlavy, která je doprovázená nevolností a bolestí břicha. Mnohé ženy už znají fígle, které zaženou migrénu, jiné však nemají ani zdání, co dělat, když je migréna dostihne. Máme pro vás jeden tip, začněte pěstovat takzvaný migrénovník. Jedná se o rostlinu, konkrétně o bylinku, která zažene jakékoli bolesti hlavy, nejen migrénu.

Migrénovník neboli také iboza species či tetradenia species je bylinka neuvěřitelných léčivých schopností. Má příjemnou vůni, je navíc dekorativní. Co se týče ještě té vůně, lze ji přirovnat například ke směsi máty, růže a kadidla. Rostlinka je během roku různá, například v létě pouští klasy růžových květů. Samotné listy bylinky jsou ve tvaru oblých laloků, stonky jsou zbarvené do červena a jsou pokryté chloupky.

Migrénovník patří k typickým rostlinkám, o nichž lze říct, že jim k životu stačí jen teplo, světlo a dostatečná zálivka. Jinými slovy pěstování není nic složitého.

Jak pěstovat migrénovník?

Migrénovník zasaďte do speciálního substrátu určeného bylinkám. Například v e-shopu almiborsice.cz najdete substrát pro bylinky a zelené koření, který je ideální a který migrénovník (a ostatní bylinky) přímo miluje. Migrénovník lze pěstovat jako pokojovou rostlinu v interiéru, ale také je možné ho pěstovat venku v zahradě. Bylinka dokáže narůst do podoby keře, který je vysoký až tři metry. Za jeden jediný rok vyroste o osmdesát centimetrů.

Migrénovník není mrazuvzdorný, je nutné ho zazimovat s příchodem zimních mrazíků, v létě se ale hravě popere se suchem.

Jaké jsou účinky migrénovníku?

Jak jsme zmínili, ulevuje od bolestí hlavy a od takzvané migrény. V Africe se tato bylinka využívala také při léčení žaludečních problémů, mimo jiné se používala i při léčbě malárie, chřipky či se jednalo o podporu imunity.

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *