Zima na zahradě. Ani toto období není bez práce
Zahrádkářův rok

Zima na zahradě. Ani toto období není bez práce

Zima na zahradě zrovna vládne, to však neznamená, že se do kralování rozhodně nemůžeme míchat. Naopak. Zahrada potřebuje i v zimě někoho, kdo se o ni bude starat. Pokud jste si mysleli, že s příchodem zimních mrazíků skončí veškerá starost o zahradu, spletli jste se. I když na zahradě vládne zima, neznamená to, že máme pohov. Znamená to jen, že máme o něco méně práce, než je obyklé. Abyste však nemuseli na zahradě trávit celou zimu, prozradíme vám, co je nutné na zahradě udělat, než přijde jaro.

I když je na zasněženou zahradu hezký pohled, musíte krásně napadaný sníh pěkně rozšlapat, jelikož se musíte o zahradu postarat. Je nutné nejen zkontrolovat rostliny a dopřát jim ochranu před holomrazy, ale také je čas na pravidelnou zimní kontrolu stromů.

Kontrolujte stromy

Jak jsme zmínili, nyní je ten pravý čas na kontrou stromů. Vezměte si tedy pracovní rukavice, nepromokavé boty a vydejte se do toho krásně napadaného sněhu. Je nutné zkontrolovat dřeviny u stromů, zejména je nutné zkontrolovat dřevinu u ovocných stromů, které jsou velmi často napadány škůdci. Pokud narazíte na nějaké poškození, ihned ho ošetřete, a to ideálně štěpařským voskem, který zakoupíte v e-shopu almiborsice.cz.

Kromě toho je nutné zkontrolovat, jestli nemají suché větve. Ty je nutné odstranit, pokud na ně narazíte. Suché plody případně taktéž shoďte třeba za pomocí olámaných suchých větví.

V zimě také nezapomeňte na krmítka, ptáci jsou nejlepší ochranou proti škůdcům.

Ochraňte rostliny před holomrazy

Pokud nesněží, ale za to mrzne, až praští, musíte ochránit své rostliny před holomrazy. Ideální ochranou je chvojí, kromě chvojí můžete použít netkanou textilii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *