Zahradní jezírko je trend. Jaké ryby do něj?
Dům

Zahradní jezírko je trend. Jaké ryby do něj?

Pokud se zajímáte o trendy ve světě bydlení, víte, že jistým trendem je i zahradní jezírko, které si řada lidí pořizuje na své zahrady. Vynikne jak na velké zahradě, tak na zahradě menší. Než se ale rozhodnete investovat do jezírka, měli byste vědět, co takové jezírko obnáší. Potřebuje pravidelnou péči, navíc musíte věnovat čas i rybám, pokud je chcete v zahradním jezírku mít. Jestliže si ryby opravdu chcete pořídit, víme, jaké se do zahradního jezírka hodí a jaké jsou vhodné.

Ryby do jezírka zkrátka patří! Ovšem ne všechny druhy ryb jsou vhodné. Jestliže nepatříte k vášnivým rybářům, kteří by alespoň něco málo o rybách věděli, pravděpodobně si nejste jistí tím, jaké ryby do jezírka nakoupit. A s tím poradíme.

Jaké ryby se označují za jezírkové ryby?

Do zahradních jezírek patří takzvané jezírkové ryby, což jsou ryby vhodné do zmiňované vodní dekorace. Určitě vás potěší, že výběr je opravdu obrovský. Můžete si pořídit menší zlaté karasy, větší líny nebo takzvané koi kapry. Pokud jste majitelem velkého jezírka, pak doporučujeme investovat i do obrovských jeseterů.

Velice oblíbené jsou aktuálně exotické rybičky, jež se většinou kupují do akvárií. K venkovnímu chovu se hodí mnoho druhů, které známe, jako třeba paví oka nebo mečovky. Pořídit si však můžete i kaprovité ryby, k nimž patří dania nebo parmička. Pakliže jste fanouškem spíše takzvaných labyrintek, učarují vám hlavně rájovci.

Vybíráme ryby podle velikosti jezírka

Zahradní jezírko je trend. Jaké ryby do něj?
Vybíráme ryby podle velikosti zahradního jezírka

Pokud jste majitelem spíše malého jezírka, které nemá objem větší než tisíc litrů, váš výběr se trochu zmenšuje. Není mnoho ryb, které by se do takových drobných jezírek hodily. V takovém prostředí přežívá třeba karas, ale opravdu jenom malé množství těchto rybek.

Jestliže ale máte zahradní jezírko o velikosti 2500 litrů a více, máte trochu větší výběr. Do takového jezírka se hodí třeba líni, jesen nebo taky zmiňovaný karas. Výjimečné a hodící se jsou hořavky duhové nebo takzvané koljušky.

Do ještě větších jezírek, jež mají objem pěti tisíc litrů a více, se hodí třeba kapři nebo mnohé exotické akvarijní rybky. Pokud však chcete chovat akvarijní rybky, musí mít zahradní jezírko kvalitní filtraci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *