Vybírejte pokojové rostliny, které si zamilují i děti
Dům

Vybírejte pokojové rostliny, které si zamilují i děti

Každý rodič by měl své dítě učit respektovat přírodu a své okolí. Dítě by se už od malička mělo učit, jak se starat o květiny, jak k nim přistupovat a jak se k nim naopak nechovat. O přírodu a přírodní okolí kolem sebe musíme pečovat, musíme to ale také učit naše děti, jelikož oni jsou naše budoucnost. V případě, že chcete své dítě naučit respektu ke květinám, pořiďte si do své domácnosti pokojové rostliny, které si zamilují na první pohled. Nemusíte tedy shánět žádného domácího mazlíčka, dítě se najednou bude starat i o pokojové rostliny, které přinesete domů.

V dětech se najednou probudí nutnost starat se o kytičku, což je skvělé. Budou ji pravidelně zalévat nebo kropit, což samozřejmě kontrolujte – v tomto případě přehnaná láska může rostlinu doslova zabít. Pokud nevíte, jaké rostliny jsou ideální do domácnosti plné dětí, máme pro vás pár tipů.

Barevné gerbery

Děti milují gerbery, které se později stanou podkladem jejich prvních kreseb. Gerbery zaujmou svou barevností, často jim děti přezdívají „velké kopretiny“. Málokterý rodič však věděl, že lze gerbery pěstovat i v květináři. Ano, opravdu to jde, oživí například skvěle dětský pokoj.

Pokud chcete do gerber investovat, doporučujeme variantu s krátkým stonkem. Gerbera vyžaduje světlé stanoviště, půda by neměla nikdy zcela vyschnout, ale zároveň nesmí být přemokřená. Zalévat tedy s mírou.

Aby děti zalévání bavilo, investujte do krásné barevné konvičky. V e-shopu almiborsice.cz je výběr až dech beroucí!

Děti milují masožravky

Čím zajímavější rostlina bude, tím lépe. Děti například milují masožravky, čemuž se ostatně nemůžete divit. Přece jen jsou masožravky unikátní květiny, které se živí hmyzem, jež děti rády budou hledat venku nebo dokonce i uvnitř v interiéru.

Masožravky nevyžadují nic speciálního, je škoda, že se je mnozí lidé doslova bojí pěstovat.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *