Už zavítal podzim i k vám domů? To prozradí podzimní dekorace
Dům

Už zavítal podzim i k vám domů? To prozradí podzimní dekorace

Když se mění roční období, poznáme to nejen díky měnícímu se počasí nebo posunu času, ale také díky dekoracím, které zdobí domy, kolem nichž denně procházíme nebo jezdíme do práce. Když je jaro, na dveře se pověsí typicky jarní věnce a okenní parapety rozzáří narcisy a hyacinty. Ve chvíli, kdy přijde podzim, vše se promění do temnějších barev, které jsou pro podzim typické. Tou hlavní otázkou však je, zavítal podzim už i k vám domů?

Pokud se do podzimních dekorací chcete pustit třeba o víkendu, přinášíme pár tipů. Ideální by bylo, kdybyste zaměstnali i děti, které tak nebudou trávit hodiny u počítačů. Tvorba podzimních dekorací je zároveň jistá chvilka odpočinku plná kreativity, kterou ve svém životě potřebuje občas každý z nás.

Podívejme se na nejtypičtější podzimní dekorace a na to, jak je snadno a rychle vytvořit. Plus přinášíme fotografie, které poslouží jako inspirace.

Už zavítal podzim i k vám domů? To prozradí podzimní dekorace

Tvoříme podzimní věnce

Když se vyřkne slovní spojení „podzimní dekorace“, každého člověka nejdříve napadne podzimní věnec, který se pověsí na dveře domu. Takový věnec se tvoří snadno, stačí mít pevný základ v podobě polystyrenového věnce či věnce vytvořeného z větviček. Základ je možné koupit nejen v květinářstvích, ale také případně na internetu (dekorační materiály je možné koupit v e-shopu almiborsice.cz)

S pomocí drátků nebo raději tavné pistolky si na věnec dekorujete vše, co se vám líbí. Aby věnec působil skutečně podzimně, vhodné jsou uschlé růže nebo makovice, krásně působí i uschlý vřes nebo listy spadané na zahradě. Nádherně vypadají i věnce ze slámy nebo ovsa. Níže přikládáme několik fotografií pro inspiraci.

podzimní dekorace podzimní dekorace podzimní dekorace

Truhlíky plné podzimních květin

Nesmíme zapomenout na podzimní dekoraci na oknech. Jelikož muškáty už zmizely z okenních parapetů, je dobré je nahradit jinými truhlíky plnými květin. Vhodné jsou truhlíky plné vřesů, které doladíte o okrasné dýně nebo o typické podzimní dekorace v podobě miniaturních strašáků a dýní.

Okrasné dýně ozdobí schodiště

Vyřezávání dýní zkrátka patří k podzimu. Nejčastěji se dýně dávají před dům v době amerického svátku Halloween, ovšem také se vyřezanými dýněmi zdobí každý schod na schodišti, jež vede k hlavním vstupním dveřím domu. Pokud nejste zastánci amerických svátků, doporučujeme na schody naaranžovat okrasné dýně, které vkusně vypadají například s dřevěnými lucerničkami. Můžete je buď naaranžovat po malých skupinách, nebo jsou vkusné i v mističce či jiné okrasné nádobě. Opět přikládáme fotografie pro inspiraci. podzimní dekorace podzimní dekorace

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *