Trápí vás komáři? Bylinky i rostliny pomohou
Dům

Trápí vás komáři? Bylinky a rostliny pomohou

I když je léto už za námi, někde teploty dosahují stále příjemných hodnot. S teplem se však pojí i komáři, kteří nás letos v létě trápili opravdu víc, než je zvykem. Zatímco někteří s nimi bojovali u táboráků, jiní u grilování, další v ložnici, jelikož se jim komár dostal do domu. Největší obranou proti komárům byl repelent, ale ani ten ne vždy pomohl. Až vás ale příště budou sužovat komáři, pomohou vám bylinky a rostliny. Jaké?

Ať už budete sedět venku u táboráku nebo budete sledovat oblíbený seriál v posteli před spaním, když uslyšíte zvuk komára, vytaste několik konkrétních bylinek a rostlin, které vám ho pomohou zahrat, a to efektivně a rychle.

Jenže jak již bylo zmíněno, nabízí se otázka, jaké konkrétní bylinky a rostliny proti komárům zaručeně bojují?

Rýmovník

Skvělým pomocníkem v boji proti komárům je rýmovník. Jeho účinky jsou opravdu fantastické, bojujě proti rýmě i mnohým dalším zdravotním probléům. A jak již bylo zmíněno, bojuje i proti komárům. Jeho vůně je kombinací meduňky, máty a eukalyptu, právě ona odpuzuje komáry. Dokonce odpudí i mouchy a jiný hmyz, který vás sužuje a obtěžuje. Stačí, když ho třeba postavíte na okno v ložnici.

Levandule

Trápí vás komáři? Bylinky a rostliny pomohou
Bylinky na komáry

Další bylinkou, která úspěšně bojuje proti komárům, je levandule. Jedná se o oblíbenou bylinku pěstovanou v bylinkových zahrádkách. Nejen, že pomáhá při zdravotních neduzích, ale také svou vůní odpuzuje komáry nebo taky moly. Nemusíte ji pěstovat ani čerstvou, stačí usušená.

Vratič

I mnohé rostliny jsou bojovníky proti komárům. K bojovníkům proti komárům patří třeba vratič obecný, kterého mnozí považují za plevel. Jenže i tento „plevel“ vám může být nápomocný, a to v boji proti komárům, jak již bylo zmíněno. Obsahuje totiž látku zvanou pyrethrum, které se komáři, moli, dokonce i mšice vyhýbají obloukem. Stačí, když vratič jen naaranžujete třeba do kytic na stole.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *