Solitérní rostlina jménem divizna. Jak ji pěstovat?
Okrasná zahrada

Solitérní rostlina jménem divizna. Jak ji pěstovat?

Divizna patří k rostlinám, které jsou doslova nepřehlédnutelné. Z mnoha záhonů se tyčí na míle daleko, jde vidět opravdu z velké vzdálenosti. Navíc je pestře žlutá, tudíž nesplyne s okolím. Mnozí lidé ji chtějí mít taky na své zahradě hned vedle barevných jiřin a aster. Nabízí se proto otázka, jak diviznu pěstovat?

Diviznu lze také označit za solitérní květinu, která dokáže zkrášlit nejen celou zahradu, ale také drobnou skalku u vchodových dveří. Málokdo ví, že se jedná ve skutečnosti o léčivou bylinu, se kterou se volně setkáte třeba na skládkách, na rumištích nebo třeba v příkopech či na lesních pasekách.

I když se mnohým lidem může zdát být pěstování divizny těžké, není to skutečně tak. Je jen třeba vědět, jak na to.

Solitérní rostlina jménem divizna. Jak ji pěstovat?
Jak pěstovat diviznu

Divizna a jak ji pěstovat

Jak jsme zmínili, divizna toho k životu mnoho nepotřebuje. Potřebuje jen půdu, která nebude bohatá na živiny. Ideální je půda sušší a dobře propustná, která nebude divizně škodit. Příliš vyživená půda – to divizna nemá moc v lásce. Krásnou vysokou bylinu zasaďte do půdy, která bude dobře připravená. Ideální bude, když ji prokypříte, zbavíte plevele a nakonec i uhladíte.

Pokud se rozhodnete pro pěstování ze semínek, sázejte je do záhonů během dubna, a to hned na povrch půdy. Samozřejmě je možné pěstovat zmíněnou žlutou bylinku i ze sazeniček, ty je vhodné předpěstovat v pařeništi, kde vyklíčí.

Stop hnojení

I když většina bylinek si na hnojení potrpí, divizna je i v tomto směru jiná. Pravdou je, že nepotřebuje vůbec hnojit. Daleko lépe uděláte, pokud ji budete okopávat. Za to vám bude vděčná.

Divizna a její účinky na zdraví

Jelikož se jednou o bylinku v pravém slova smyslu, je třeba zmínit i účinky na zdraví. Kromě toho, že podporuje funkci jater a také sleziny, ulevuje od nachlazení, pomáhá při léčbě revmatických bolestí, také léčí oděrky a mimo jiné léčí i drobná zranění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *