Pěstujeme bylinky: Chyby, kterých se při pěstování dopouštíme
Bylinková zahrada

Pěstujeme bylinky: Chyby, kterých se při pěstování dopouštíme

Bylinky dnes pěstuje ve své domácnosti opravdu každý. V současné době jsou bylinky velmi oblíbené, tvoří nedílnou součást zejména kuchyní, kde jsou vždy po ruce. Pokud zrovna uvažujete nad tím, že bylinky pěstovat začnete, doporučujeme vám vyhnout se několika chybám, ke kterým během pěstování bylinek dochází. Kupodivu je těch chyb opravdu mnoho na to, že pěstování bylinek není vůbec nic náročného. Bylinky obecně vyžadují jen teplo, světlo a dostatečnou zálivku, tak co jde během pěstování bylinek zkazit?

Pokud jste pevně odhodlaní bylinky začít pěstovat, máme pro vás seznam chyb, ke kterým během pěstování bylinek nejčastěji dochází. Vyhněte se jim a bylinky krásně porostou.

Chyba č.1: Nemáte připravenou půdu

Jednou z mnoha chyb je, že nemáte připravenou půdu. Bylinky však potřebují mít připravený kvalitní substrát, ideální substrát určený jen bylinkám, jako je tento. Půda by měla být skvěle provzdušněná, kyslík bylinky ke svému životu opravdu potřebují. Je nutné zbavit půdu plevelů, klidně můžeme přidat i trochu uzrálého kompostu.

Chyba č.2: Sázíte je k nepřátelům

I když se to zdá být až neuvěřitelné, i bylinky mají své nepřátele, k nimž je sázet nemůžete. V případě, že je vysázíte ke špatným sousedům, neporostou tak, jak byste si to přáli či jak byste si to představovali. Když budete osazovat záhon, dbejte na to, aby byly po kupě rostlinky, které mají podobné nároky a které se pyšní podobnou délkou života. Obecně tedy platí, že trvalky patří k trvalkám a jednoletky k jednoletkám.

Chyba č.3: Kropíte studenou vodou

Další chybou je, že kropíme studenou vodou. Kropení je rozhodně dobré, ovšem musíme si uvědomit, že není voda jako voda. Nejlepší je kropit je dešťovou vodou, ale i když čerpáte vodu ze studny, nikdy nesmí být voda příliš studená. Důvod je ten, že zejména v teplých dnech je to pro bylinky obrovský teplotní šok.

Pokud potřebujete o bylinkách vědět více, pořiďte si příručku Bylinky, kterou zakoupíte na almiborsice.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *