Ozdobné trávy, které se hodí jako dekorace do každé zahrady
Okrasná zahrada

Ozdobné trávy, které se hodí jako dekorace do každé zahrady

Stejně jako keře nebo květiny, součástí každé okrasné zahrady jsou ozdobné trávy, které ozdobí skalku i okraje záhonků. Jejich velkou výhodou je, že nevyžadují příliš péče a přitom vypadají opravdu dobře po celý rok. Na výběr je obrovské množství druhů s různými tvary listů, ale i rozličných velikostí a dokonce barev.

Pěstování záleží na konkrétním druhu

Nároky, které ozdobné traviny mají, se dají jen obtížně shrnout, protože každý druh vyžaduje jiné podmínky. Před jejich pořízením je vždy dobré se informovat ohledně péče a doporučených podmínek pro konkrétní rostlinu. Obecně se ale pro traviny dá najít několik základních doporučení, kterými je dobré se řídit:

  • Vysazujeme je ideálně od května do srpna
  • Nesázíme je příliš hluboko do země
  • Upravujeme je a popřípadě zastříháváme až zjara, nikoliv na zimu

Ve většině případů se jedná o trvalky, které nám vydrží při správné péči celý život, ale existují i výjimky. Výhodou velkého množství trav také je, že nádherně rozzáří podzimní zahradu, jež se jinak ukládá ke spánku, protože právě začátkem tohoto období začínají kvést a některé jeho koncem mění barvu do překrásných duhových odstínů. Květensto trav i podzimní zbarvení je často velice originální a na první pohled upoutá pozornost.

Jak ozdobné trávy využít?

Díky tomu, že můžete sehnat různé velikosti i barvy, se dají trávy využít opravdu rozmanitým způsobem a zapadnou do každé zahrady. Jejich nejčastější použití je v okolí skalek a jiných dekorací, ke kterým dělají zajímavý doplněk. Mohou mít však i funkci přirozeného ohraničení vybrané plochy nebo jako optické přerušení a zútulnění jinak jednoduchého a málo zajímavého velkého trávníku. Ať už budou součástí smíšeného záhonu, jako samostatný prvek nebo jako originální a přitom nenucený doplněk vedle rybníčku, stanou se ihned neodmyslitelnou součástí prostoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *