Na co si dát pozor při pěstování zamioculcasu?
Dům

Na co si dát pozor při pěstování zamioculcasu?

O pěstování zamioculcasu všichni tvrdí, že je to nejsnazší na světě. Jenže pravdou je, že pěstování zamioculcasu nemusí být tak snadné. Ano, je to ideální rostlina pro amatérské pěstitele, ale i při pěstování této rostliny se může leccos stát. Pojďme si proto říct, na co si dát pozort.

V současné době je zamioculcas označován za nejoblíbenější pokojovou rostlinu. Vypadá exoticky, ale na pěstování skutečně není tak náročný jako jiné exotické rostliny. Na trhu se objevil před několika lety, ovšem i když byl teprve novinkou, rychle si vydobil své místo v moderních domácnostech. Péče o něj nezabírá moc času, můžou ho tedy pěstovat i ti, kteří nemají moc času na rozdávání.

Jak jsme však zmínili, i když se o pěstování zamioculcasu říká, že nic snazšího neexistuje, stejně se můžeme dopustit mnoha chyb, za které květina rozhodně není ráda. Je proto dobré říct si, na co si dát pozor.

Umístěte zamioculcas na správné místo

Každá rostlina ke svému spokojenému životu potřebuje jiné světlo. I u pěstování zamioculcasu si dávejte pozor na to, kam rostlinu dáváte, jaké světlo jí bude dopřáno. Vhodné je takové stanoviště, kde je rozptýlené světlo. Jinými slovy je ideální takový prostor, kam během dne doputuje sluníčko. Nedaří se mu v místech, kde je neustále tma. Tmavá chodba tak pro něj opravdu není.

Během pěstování si povšimněte, že během zimy zvládne být i v místnostech, kde tolik světla není.

Při pěstování zamioculcasu si dejte pozor na zalévání

Na co si dát pozor při pěstování zamioculcasu?
Pěstování zamioculcasu

Co se týče zalévání, opět platí, že každá rostlina má ráda něco jiného. Zamioculcas je nejraději za zálivku, o které lze říct, že je „tak akorát“. Nezalévejte ho tedy ani moc, ale ani málo. Pokud ho budete zalévat denně, bude to vést jenom k hnilobě stonku. S další zálivkou raději počkejte, až substrát vyschne. Zbytečně ho nepřelévejte, mohli byste tím skutečně výrazně snížit dobu jeho života.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *