Méně známé trvalky, které zpestří podzimní zahradu
Okrasná zahrada

Méně známé trvalky, které zpestří podzimní zahradu

Mysleli jste si, že s příchodem podzimu vaše zahrada doslova utichne a že na ní nebude nic, co by rostlo a dělalo radost? Pak jste se spletli. I na podzim můžete mít zahradu plnou krásných květin, podzimní trvalky už čekají, až je zasadíte do záhonů. Kromě tradičních vřesů, aster nebo chryzantém můžete mít svou zahradu plnou méně známých, leč stejně krásných květin, které si zamilujete.

Pokud patříte k pěstitelům, pokud dbáte o to, aby zahrada byla neustále v dokonalém stavu, nezapomeňte na ni letos na podzim zasadit trvalky, které i z tmavé podzimní zahrady udělají pastvu pro oči. Aby byla zahrada atraktivní, i když prší a je sychravo, potřebujete mít vzhledově velice atraktivní rostliny, které vám budou i sousedi závidět. A my vám prozradíme, jaké to jsou.

Vybrali jsme hlavně takové podzimní trvalky, které nejsou mezi pěstiteli a zahrádkáři tak známé, přesto jsou krásné a na podzim jako dělané.

Krásné gaury

Jednou podzimní trvalkou je takzvaná gaura, které se také jinak říká svíčkovec. Jedná se o trvalku, která k nám zamířila před více jak deseti lety, od té doby se však pěstuje hojně na našich zahradách. Svíčkovec dokáže kvést od léta až do prvních mrazů, bude vám tedy dělat parádu ještě pár týdnů.

Tato podzimní trvalka je velice odolná, kvést může buď bíle, nebo sytě růžově. Hodí se hlavně do prérijních záhonů.

Podzimní trvalky jménem verbeny

Méně známé trvalky, které zpestří podzimní zahradu
Sporýš klasnatý

Verbena nebo také sporýš. To je další známá květina, která miluje podzim v celé jeho kráse. Mají velice poutavé fialové květy, které lákají hodně hmyzu. Jedná se o trvalku, které uděláte největší radost tím, že ji zasadíte do dobře propustné, ale zároveň mírně suché půdy.

Modré květy amsonie

Další květinou milující podzim, která vám může záhon rozzářit modrými odstíny, je takzvaná amsonie. Jedná se o dlouhověkou trvalku, která je skutečně velice krásná. Ideální bude, když ji zasadíte na slunné nebo polostinné stanoviště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *