Meduňka na horečku i vysoký tlak. Jak ji pěstovat?
Bylinková zahrada

Meduňka na horečku i vysoký tlak. Jak ji pěstovat?

Bylinková zahrada by měla v sobě ukrývat nejen mátu nebo rýmovník, ale také také meduňku. Meduňka je velice vytrvalá léčivá bylinka, která pomůže od mnoha zdravotních neduhů, ale zároveň ji využijete hojně také v kuchyni. Dnes se velice často pěstuje na zahradách, ale také se s velkou oblibou pěstuje v květináčích na okenních parapetech. Pokud tuto bylinku chcete pěstovat, prozradíme vám, jak se taková meduňka pěstuje.

Meduňka je známá pro svou limetkovou až citronovou vůni. To je vůně, která je pro limetku opravdu typická. Nejčastěji ji využíváme v kuchyni, kdy ji přidáváme do masitých pokrmů nebo taky do omáček a různých dezertů. Kromě toho si z ní vaříme i čaj, jelikož dokáže ulevit od

  • horečky
  • nervového napětí
  • menstruačních bolestí

A kromě toho také koriguje srdeční pulz, uklidňuje, uspává, také snižuje tlak. Pojďme si tedy prozradit, jak meduňku vypěstovat.

Meduňka potřebuje slunné stanoviště

Meduňka na horečku i vysoký tlak. Jak ji pěstovat?
Jak pěstovat meduňku

Meduňka je bylinka jako každá jiná, tudíž i ona potřebuje slunné stanoviště ke svému spokojenému životu. Ideálně ji nechte na okenním parapetu, kde bude ostatně díky žaluziím chráněná před přímým poledním sluníčkem. Slunné stanoviště sice potřebuje, ale přímé sluneční polední paprsky jí dobře zrovna nedělají.

Meduňka by se měla zasadit do dobře propustné půdy, která by měla být hlinito-písčitá, bohatá na živiny. Pokud se rozhodnete zasévat meduňku do záhonů, ideální období je jaro, konkrétně květen. Chvilku však potrvá, než dojde ke klíčivosti.

Zálivku k životu potřebuje

O bylinkách obecně se říká, že ke svému spokojenému životu potřebují teplo, světlo a vodu. Ani meduňka není výjimkou, proto jí dopřejte dostatečnou zálivku. Ideální je odstátá voda. Půdu udržujte vlhkou, nikoli však přemokřenou. Pokud byste meduňku příliš přelévali, mohlo by dojít k poruše jejího růstu.

Nezapomeňte na hnojení

Aby se bylince skutečně dařilo, doporučujeme ji hnojit. Ke hnojení by mělo docházet jednou za čtrnáct dnů, ideální je tekuté organické hnojivo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *