Květináče na orchideje vybírejte opatrně. Podílí se na správném růstu
Okrasná zahrada

Květináče na orchideje vybírejte opatrně. Podílí se na správném růstu

Orchideje pěstuje každý druhý Čech. Jedná se o velice oblíbenou pokojovou rostlinu, kterou lidé milují pro nevšednost a krásu. Orchideje se také velice často darují k narozeninám, jsou dokonce vhodným dárkem také pro muže. Pokud se rozhodnete tak krásnou pokojovou rostlinu také věnovat, vyberte pro ni vhodný květináč. Ne vždy se orchideje ve vhodném květináči nachází, proto si to při koupi zkontrolujte. I když si mnozí řeknou, že květináč není pro květinu důležitý, opak je pravdou. Mnohdy právě květináč může za to, že orchideje nevykvetou.

Pokud jste majitelem už odkvetené orchideje a pokud čekáte, až opět ukáže své květy světu, i vy zbystřete. Lepší květináč totiž může orchideji pomoct s opětovaným kvetením. Otázkou ale nyní je, jak květináče na orchideje vybrat.

Jak by měl ideální květináč na orchideje vypadat?

Mnozí odborníci jsou toho názoru, že správný květináč by neměl být ani příliš velký, ale ani příliš malý. Ideální je, když se zakoupí květináč určený orchidejím z plastu, jelikož jde krásně vidět, jak květina do květináče zapadá nebo nezapadá. Navíc díky průhlednému materiálu je možné sledovat chování samotného substrátu – snadněji poznáme, kdy rostlině dát napít a kdy ještě raději počkat.

Velikost však není to jediné, na co se musí při výběru vhodných květináčů dbát.

Hlavně, ať mají kořeny orchideje vzduch

Velice důležité je dostat vzduch až ke kořenům rostliny. To zajistí správný tvar květináče, který by rozhodně neměl být dole rovný. Dno musí být vyvýšené plné otvorů, jimiž se vzduch ke kořenům dostane. K provzdušnění kořenů může dojít i díky kvalitnímu substrátu, který je určen jen a pouze orchidejím. Do substrátu se často přimíchávají také kousky polystyrenu nebo případně kousky pemzy, které se podílí na lepším provzdušnění.

Květináče, substráty a jiné zahrádkářské potřeby naleznete v internetovém obchodě almiborsice.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *