Jaké květiny nejčastěji pěstujeme na balkonech
Dům,  Okrasná zahrada

Jaké balkonové rostliny nejčastěji pěstujeme na balkonech

Balkonové rostliny jsou nedílnou součástí balkonů. Zdobí nám balkony po dlouhou část roku, jen v této době, kdy je venku chladno a kdy se k nám pomalu, ale jistě dobývají zimní mrazíky, přezimují v jiných místech. V souvislosti s balkonovými rostlinami se nabízí otázka, jaké balkonové rostliny pěstujeme vůbec nejčastěji na svých balkonech?

Jak jsme zmínili, nyní je už většina balkonových rostlin zcela zazimována. Muškáty nahradily vřesy, které dobře snáší snižující se hodnoty na teploměru. A právě zmiňové muškáty jsou jednou z rostlin, které jsou pro balkony typické.

Muškáty dnes seženeme v mnoha různých druzích. Existují muškáty velkokvěté, muškáty anglické, také muškáty pnoucí. U muškátů je třeba vyvarovat se přemokřené půdě, řada pěstitelů této rostliny ji sází do samozavlažovacích truhlíků nebo nádob, tudíž je o muškáty dobře postaráno.

Muškáty samozřejmě nejsou jedinou rostlinou, kterou na balkoně pěstujeme.

Oleandry jsou také v kurzu

Jaké květiny nejčastěji pěstujeme na balkonech
Balkonové rostliny

K dalším velice často pěstovaným rostlinám patří oleandry, které jsou v zimě velice nenáročné na teplo. Nemusíte je schovávat ani do obývacích pokojů, které jsou skvěle vytápěné, stačí jim nevytápěný prostor, kde se teplota pohybuje kolem pěti stupňů Celsia.

Fuchsie jsou taky hojně pěstované

K dalším oblíbeným balkonovým rostlinám patří mimo jiné i fuschie, která se zazimuje tak, že se očistí rostliny, které se nezkracují, a že se přenese do chladnějších světlých místností, kde se teplota pohybuje kolem osmi stupňů.

Begonie jako oblíbené balkonové rostliny

Jaké květiny nejčastěji pěstujeme na balkonech
Begonie jako oblíbené balkonové rostliny

Begonie jsou známé pro své zbarvení. Můžete mít begonie červené, růžové, také žíhané nebo zcela bílé. Dnes se pěstují hlavně hlíznaté begonie, které lze koupit velkokvěté nebo pnoucí. U obou druhů je třeba myslet na to, že jejich nadzemní části jsou hodně choulostivé na nízké teploty. Nízké teploty jim mohou skutečně ublížit, proto je s prvními chladnými dny rychle přestěhujte do interiéru. Během zazimování se přestávají zalévat, udržujte substrát mírně vlhký.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *