Jak na pěstování hortenzií na zahradě i v květináči
Okrasná zahrada

Jak na pěstování hortenzií na zahradě i v květináči

Oživit svou zahradu můžete mnoha květinami, ale k těm nejkrásnějším květinám patří jednoznačně hortenzie. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších rostlin, které se na zahradě (ale také v květináči) pěstují. Je typická svým tvarem a nádhernými velkými květy, které udělají radost naprosto každému pěstiteli i jen jejímu obdivovateli. Pokud jste se rozhodli ji vypěstovat i na své zahradě nebo v květináči na terase, prozradíme vám, jak na to.

I když je hortenzie velice oblíbená rostlina, která se pěstuje opravdu velice často, stejně mnoho lidí neví, jak ji pěstovat. S tím však poradíme.

Jak pěstovat hortenzii na zahradě

Pokud ji chcete pěstovat na zahradě v záhonu, pak byste jí měli připravit vhodnou půdu. Ke svému spokojenému životu potřebuje smíchaný kompost s rašelinou a pískem, a to konkrétně v poměru 5:2:1. Kyselá půda by měla být na poloslunném stanovišti, kde se hortenzii daří opravdu nejvíce.

Je však třeba konstatovat, že co barva, to jiná půda. Červené hortenzie potřebují třeba půdu, jež je směsí kompostu, jílu, mórvky a písku (poměr 4:3:2:1), modré květiny zase potřebují půdu tvořenou z mórovky, kompostu, jílu a písku v poměru 3:2:1:0,5.

Jak na pěstování hortenzií na zahradě i v květináči
Jak na pěstování hortenzií

Během léta hortenzie na zahradě nevyžaduje žádnou speciální péči, její nároky na vlhkost jsou normální. Hodně vody potřebuje jenom v období růstu, kdy ji zaléváme měkkou vodou. V aktuálním období se zálivka značně omezuje stejně jako hnojení. Hnojí se zásadně v létě a před začátkem květu, a to hnojivem bez vápníku.

Jak pěstovat hortenzii v květináči

Přejděme však k pěstování hortenzie v květináči. Hortenziím se v květináči daří, pokud je umístíte na polostinné stanoviště. Ke svému spokojenému růstu potřebuje převážně vodu, zalévejte ji proto pravidelně a vždy dostatečně. Hnojte taktéž v pravidelných intervalech takovým hnojivem, které obsahuje velké množství živin.

Během zimy se hortenzie musí umístit na místo, kde teploty neklesnou pod osm stupňů Celsia. V tomto období se zalévá rostlina jen velmi málo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *