I při pěstování zamioculcasu se můžeme dopouštět chyb. Jakých?
Dům

I při pěstování zamioculcasu se můžeme dopouštět chyb. Jakých?

Zamioculcas se řadí k nejméně náročným pokojovým rostlinám. Právě proto se tato známá stálezelená rostlina řadí i k nejoblíbenějším pokojovkám, které si lidé do svého domu pořizují. Má velice moderní vzhled, hodí se však nejen do moderních domácností. I když se zamioculcas objevil na trhu teprve před pár lety, dalo by se říct, že sklidil popularitu, jakou se nemůže pyšnit jiná pokojová rostlina. Jak jsme zmínili, jedná se o jednu z nejméně náročných pokojových rostlin, přesto se můžeme při pěstování zamioculcasu dopouštět chyb, jež budou mít dopad na bezproblémový růst a vývoj rostliny. Pokud chyby anulujeme, budeme se radovat z krásně rostoucí pokojovky.

Pokud patříte mezi věčně zaneprázdněné jedince, zamioculcas je nejlepší volba. Krásně zútulní domov a nevyžaduje takřka žádnou péči. Aby však rostlina správně rostla, vyhněte se chybám, kterých se mnohdy dopouštíte i omylem.

Špatné umístění je nejčastější chybou

Zamioculcas může bezproblémově růst jen na místě, kde je mu dobře. Pokud ho tedy postavíte na místo, kde se necítí příjemně, nemůžete počítat s tím, že se mu bude dařit. Abyste se o něj nemuseli v budoucnu starat, dopřejte mu místo, kde je rozptýlené světlo. To znamená, že ideálním stanovištěm je místo, kam svítí denní světlo. Temná chodba ani místo přímo u okna, kam sluníčko doslova paří, nejsou vhodná stanoviště.

Další chyba tkví v zalévání

I když se může zdát, že zamioculcas nepotřebuje skoro nic, je to rostlina jako každá jiná, což znamená, že potřebuje vodu. Zde však neznamená, že máte rostlinu zalévat denně. To se naopak nedoporučuje, jelikož hrozí hniloba stonku. Lépe uděláte, když budete květinu zalévat tehdy, kdy je její substrát už suchý. Pomocníkem bude špejle, kterou zapíchnete do hlíny. Pokud se na ni hlína nezalepí, jedná se o ideální dobu k zalévání.

Častou chybou je špatné hnojení

I zamioculcas se musí hnojit, ovšem ne neustále. Hnojí se zejména v létě, v zimě se zásadně nehnojí. Aby vás hnojení v létě nezatěžovalo, doporučujeme takzvané tyčinkové hnojivo. Jedná se o tyčinky, které zapíchnete do zeminy. Látky v nich obsažené se postupně uvolňují do zeminy a rostlina je tak průběžně  přihnojována.

Hnojivé tyčinky zakoupíte například v e-shopu almiborsice.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *