Fíkus je oblíbená pokojovka. Jak se o něj starat?
Dům

Fíkus je oblíbená pokojovka. Jak se o něj starat?

Jaká je vaše nejoblíbenější pokojová rostlina? V současné době se k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám řadí zejména ty, které jsou stálezelené, tedy které. nekvetou do různých barev. Lidé do svých moderních domácností chtějí přinést jen svěží zelenou barvu, a tak volí rostliny, jako je zamioculcas nebo třeba fíkus. A zejména fíkus je rostlinou, s níž si řada lidí neví rady. Proto si prozraďme, jak se o fíkus starat.

Pokojové fíkusy patří k oblíbeným pokojovým rostlinám proto, že hezky čistí vzduch v interiéru. Není třeba čističky vzduchu, jen se správně starejte o fíkus a máte vystaráno. I když se zdá být pěstování fíkusu na první pohled hračkou, jsou věci, na které je třeba si dát při pěstování fíkusu pozor.

O fíkusu

Fíkus je oblíbená pokojovka. Jak se o něj starat?
Fíkus

Nejdříve si něco málo o pokojové rostlině zvané fíkus prozraďme. Fíkusy pochází z daleké Indie, řadí se konkrétně do čeledi morušovníkovitých. V pokojových podmínkách mohou dorůst až do výšky dvou metrů. Jak jsme zmínili, fíkusy jsou oblíbené hlavně proto, že náramně čistí vzduch v interiéru. Poradí si dokonce i s výpary z laků nebo čistících prostředků, které obsahují čpavek.

Jak o fíkus pečovat

Když již byla rostlina představena, prozraďme si něco o jejím pěstování. Jak jsme zmínili, může se to zdát jako snadná věc, ale i při pěstování fíkusu se můžeme dopustit mnoha chyb.

První chybou je špatné umístění. Fíkusy milují rozptýlené světlo, nedaří se jim v tmavých chodbách nebo v jiných tmavých prostorech. Ke svému spokojenému životu potřebují i dostatek vody a milují vyšší vlhkost vzduchu. I když bylo zmíněno, že milují světlo, milují rozptýlené světlo, nikoli přímé sluneční světlo, které jen pálí listy.

A také bylo zmíněno, že fíkusy milují dostatek vody. Myslete však na to, že přelití každé rostlině škodí, fíkus není výjimkou. U fíkusu tedy udržujte substrát vlhký.

Při pěstování se vyvarujte přesunování fíkusu. Škodí mu zejména prudké změny teploty, při nichž shazuje své listy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *