Čtyři hříchy při pěstování rajčat
Zahrádkářův rok

Čtyři hříchy při pěstování rajčat

Jaro se nese ve znamení sázení plodin. Mnozí mají zahradničení jako povinnost, pro jiné je to oblíbená činnost, díky které se uklidní a naberou energii. Ať už je pro vás zahradničení povinnost nebo oblíbená aktivita, určitě už máte na své zahradě vysázenou celou řadu zeleniny. Mezi pěstovánou zeleninou nechybí ani rajčata, která jsou nejen chutná, ale také velice zdravá. Bohužel drtivá většina lidí se dopouští několik chyb ři hříchů při pěstování rajčat. Pojďme si zmínit čtyři nejčastější hříchy a vyvarujme se jim.

Sázíme je příliš brzy

Prvním hříchem, kterého se dopouštíme při pěstování rajčat, je, že sázíme rajčata příliš brzy, kdy rajčata nedokážou plně přijímat fosfor z půdy. Fosfor je pro rajčata nepostradatelný, jeho nedostatek je může zabít. Při nízkých teplotách rajčata však ani při vynaložení všech sil nejsou schopny dostatek fosforu přijmout, a tak nerostou.

Nezaléváme je pravidelně a rovnoměrně

Když po suchu přijde najednou dostatek vláhy, rajčata na to reagují tak, že u stonku začnou praskat. Sice to není žádná hrůza, pokud se tedy v prasklinách nevyskytnou bakterie nebo houby, pro něž jsou praskliny ideálním prostředím. Rajčata proto zalévejte pravidelně, důsledně a rovnoměrně.

Vysazujeme je na přímé sluníčko

Stejně jako lidé se spálí při pobytu na přímém sluníčku, to samé se stane i rajčatům. Nevysazujte je proto na přímé sluníčko, ale raději volte místa, kde je polostín.

Používáme na ně nebo v jejich těsné blízkosti herbicidy

Herbicidy normálního typu používáme často na hubení plevele, jenže rajčatům výrazně škodí. Nepoužívejte je ani v jejich blízkosti, hrozí zpomalení růstu nebo zastavení růstu (nedočkáte se plodů).

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *