Čistíme skrvny od červeného vína
Dům

Čistíme skrvny od červeného vína

Po dlouhém, dlouhém dni v práci si každý zaslouží večer při sledování oblíbeného seriálu skleničku červeného vína. Jenže najednou se něčeho lekneme, někdo nás vyruší a na koberci nebo kdekoli jinde je skvrna od tmavého červeného vína. Skvrny od červeného vína jdou bohužel velmi těžko dolů, to však neznamená, že se jedná o něco nemožného. Pokud jste milovníkem červeného vína, měli byste vědět, jak je odstranit, jelikož se vám taková nehoda klidně může stát. Pokud patříte k vinařům, také byste měli vědět, jak se skvrn od červeného vína zbavit. Přece jen se vám stává víc než komukoli jinému, že se jím polijete.

Červené víno se dělá podobně jako bílé, rozdíl je však ve vinné révě, která se použije. Zajímavý článek na toto téma je napsán v blogu e-shopu almiborsice.cz, jmenuje se „Vinný speciál: Jak se vyrábí červené víno“ a je to poměrně zajímavé čtení. Pokud červené víno milujete nebo se chystáte ho vyrobit, určitě článek přijde vhod stejně jako vinařské potřeby, které v e-shopu najdete.

Zpátky však ke skvrnám od červeného vína. Zatočit s nimi lze opravdu snadno, pokud víte, jak na to. Máme pro vás pár ostřílených rad a tipů.

Tipy, jak odstranit skvrny od červenéh vína

• Sůl je obrovsk pomocník. Určitě jste slyšeli o tom, že kuchyňská sůkl zatočí se skvrnami od vína. Satčí sůl nasypat na místo, kde se víno vylilo, poté nechte sůl vstřebat a asi po dvaceti minutách danou věc co nejrychleji vyperte. Pokud se jedná o koberec, vezměte houbičku a sůl vymyjte teplou, čistou vodou.

• Bílé víno je také osvědčený trik, jak bojovat se skvrnami od vína červeného. I když se to může zdá být až bláznivé, opravdu to funguje. Ostatně přesvědčte se sami. Víno bílé totiž obsahuje kyselinu vinnou, díky které barvivo z červeného vína povolí. Následovně jen umyjte danou věc v mýdlové vodě a následně vyperte v pračce.

• Citron je také pravá ruka, poradí si doslova s čímkoli. Na skvrny od červeného vína funguje konkrétně citronová šťáva. Nejlépe uděláte, pokud ji rovnou čerstvě vymačkáte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *